Mecz Gwiazd - Pluta: Za trzy rzucam cały sezon


Andrzej Pluta, który w sobotę wygrał po raz trzeci z rzędu i siódmy w ogóle konkurs rzutów za trzy punkty towarzyszący Meczowi Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki, osiągnął lepszy wynik niż zawodnicy w NBA. W eliminacjach uzyskał 26 z 30 możliwych punktów.

Przyczyną katastrofy białoruskiego myśliwca Su-27 na pokazach lotniczych w Radomiu w ubiegłą niedzielę mogło być nieprawidłowe funkcjonowanie pokładowych urządzeń elektronicznych - poinformował na swej stronie internetowej rosyjski dziennik "Izwiestija", powołując się na przedstawicieli biura konstrukcyjnego imienia Suchoja. Sebastian Świderski wraca do pełnej sprawności po ciężkiej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa, której nabawił się niemal pół roku temu. Przygotowujący się do rundy wiosennej ekstraklasy piłkarze Lechii Gdańsk świetnie spisywali się w sparingach. Z dziewięciu meczów kontrolnych wygrali aż osiem, co zdaniem trenera Tomasza Kafarskiego daje powody do optymizmu przed inauguracją ligowych zmagań.Premier Rosji Władimir Putin zaapelował do Unii Europejskiej, by ta udzielając kredytów pomogła Ukrainie uregulować należności za rosyjski gaz. Dwóch polskich europosłów Platformy Obywatelskie, Paweł Zalewski i Artur Zasada, jako jedyni z chadeckiej frakcji w Parlamencie Europejskim zagłosowali przeciwko nowej Komisji Europejskiej, chcąc wskazać na słabość unijnej polityki zagranicznej. Prezydent USA Barack Obama pogratulował Irakijczykom przeprowadzonych w niedzielę wyborów parlamentarnych. "Mam olbrzymi szacunek dla milionów Irakijczyków, którzy nie dali się zastraszyć przemocy i wykorzystali dziś swój głos" - zapewnił.

Argentyna pokonała Kostarykę 3-2 (2-1) w towarzyskim meczu piłkarskim w San Juan.To było pierwsze spotkanie argentyńskiej kadry pod wodzą "odwieszonego" Diego Maradony, który dwa miesiące temu został zawieszony przez FIFA za niesportowe i wulgarne zachowanie po meczu eliminacji mistrzostw świata z Urugwajem.

Stany Zjednoczone wzmocnią swoją pomoc dla rządu jemeńskiego walczącego z muzułmańskimi radykałami, informuje agencja Reutera, powołując się na anonimowych urzędników Pentagonu. W środę w walce z jemeńskimi siłami bezpieczeństwa zginęło kilku członków Al Kaidy. Amerykański prezydent Barack Obama po raz pierwszy oskarżył jemeński oddział Al-Kaidy o wyszkolenie i uzbrojenie młodego Nigeryjczyka, który usiłował dokonać zamachu na amerykański samolot pasażerski.

Policja w Anglii i Walii będzie miała nowe urządzenia, które mają ułatwić jej pracę. To przenośne skanery odcisków palców, które mają umożliwić ustalenie tożsamości podejrzanego już w trakcie zatrzymania na ulicy. Gwiazda piłkarskiej reprezentacji Argentyny Lionel Messi po zwycięskim meczu z Nigerią (1:0) w mistrzostwach świata chwalił... bramkarza rywali. Jego zdaniem Vincent Enyeama rozegrał "mecz życia", a ten... zgodził się z tą opinią. W piątek, dziesięć dni po trzęsieniu ziemi, ekipy prowadzące akcję ratunkową na Haiti wydobyły spod gruzów w stołecznym Port-au-Prince dwoje żywych ludzi.20 lat i pasmo sukcesów. Gregor Schlierenzauer od soboty do prywatnej galerii może dołożyć także brązowy medal olimpijski z normalnej skoczni w Whistler. Szwajcarski Federalny Sąd Karny w Bellinzonie odrzucił wniosek Romana Polańskiego o tymczasowe zwolnienie z aresztu, w którym przebywa on od ponad trzech tygodni, uznając, że ryzyko jego ucieczki jest wysokie. Kolarze górscy JBG-2 Team: Adrian Brzózka, Piotr Brzózka, Marek Galiński zdominowali zawody UCI Class C2 rozegrane na Słowacji w miejscowości Slovenske Darmoty.

LŚ: Znamy terminarz spotkań Polaków


Wrocław, Łódź i Katowice będą w tym roku gościć mecze Ligi Światowej siatkarzy. Na własnym terenie mistrzowie Europy zmierzą się kolejno z Argentyną, Kubą i Niemcami - poinformował PZPS.

Afganistan: ostrzał bazy podczas wizyty premiera


Pocisk rakietowy, wystrzelony przez talibów, ranił w niedzielę trzech żołnierzy w bazie wojskowej bułgarskiego kontyngentu w Kandaharze, na południu Afganistanu - poinformowała telewizja komercyjna BTV. Minister obrony Bułgarii Nikołaj Mładenow, który przebywał wtedy w bazie, nie został ranny.

Obrońcy praw człowieka apelują do władz Birmy


Birma powinna wycofać się z decyzji zakazującej udziału w najbliższych wyborach parlamentarnych więźniom politycznym - oceniły organizacje obrony praw człowieka Amnesty International (AI) i Human Rights Watch (HRW).

"Polska aktywnie współpracowała z hitlerowskimi Niemcami"


Służba Wywiadu Zagranicznego (SWR) Rosji odtajniła dokumenty wywiadu ZSRR, które pokazują m.in. jak - Polska próbowała umizgać się do Berlina, a jednocześnie opracowywała plany własnej ekspansji przeciwko Związkowi Radzieckiemu - informuje wielkonakładowa "Komsomolskaja Prawda", anonsując film w rosyjskiej telewizji.

Białoruś: ponowne zatrzymania Polaków. Borys po raz trzeci


Białoruska milicja zatrzymała ponownie Andżelikę Borys i 16 innych członków nieuznawanego przez Mińsk Związku Polaków na Białorusi.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego