Lotto: wylosowano szczęśliwą "szóstkę"


Dziś odbyło się losowanie Lotto (starego Dużego Lotka) - najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce.

W 142. rocznicę urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego w Zułowie, odległym od Wilna o 60 km, została odprawiona polowa msza święta. Syn jednego z założycieli radykalnego palestyńskiego ugrupowania Hamas był przez ponad 10 lat ważnym informatorem izraelskich służb specjalnych Szin Bet - podał izraelski dziennik "Haarec". Niemiecki koncern motoryzacyjny Daimler poinformował o zawarciu z największym rosyjskim producentem samochodów ciężarowych Kamaz dwóch porozumień o utworzeniu joint-ventures, w które zainwestuje około 10 mln euro.Konsument, który podpisał umowę kupna na odległość - na przykład przez internet - może się z niej wycofać bez obowiązku zapłacenia rekompensaty sprzedającemu za używanie przez pewien określony czas nabytego przedmiotu - brzmi ogłoszone orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Przywódcy 27 krajów wybrali na szczycie w Brukseli belgijskiego chadeckiego premiera Hermana Van Rompuya na pierwszego stałego przewodniczącego Rady Europejskiej, a brytyjską baronessę Catherine Ashton z Partii Pracy na szefową unijnej dyplomacji. Oto komentarze liderów europejskich państw. Tradycji stało się zadość i będzie polski akcent na zakończenie 12. mistrzostw swiata w Berlinie. Sztafeta mężczyn 4x400 m wystąpi niedzielnym w finale.

Premier Mykoła Azarow został nowym liderem rządzącej, prorosyjskiej Partii Regionów Ukrainy (PRU), na której czele stał przed objęciem w lutym stanowiska szefa państwa Wiktor Janukowycz.

Nieudzielenie więźniowi zgody na zawarcie ślubu stanowi naruszenie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i Podstawowych Wolności - orzekł Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Trybunał rozpatrywał skargi przeciwko Polsce dwóch mężczyzn, którym odmówiono zgody na ślub. - Nie patrzymy na to, że jesteśmy liderami w tabeli. Koncentrujemy się na każdym spotkaniu z osobna. Najważniejsze, by robić swoje, czyli dawać z siebie wszystko i wygrywać mecze - mówi Tomasz Mikołajczak, młody napastnik poznańskiego Lecha.

Wszystkie medale bojerowych mistrzostw świata zdobyli w Austrii na jeziorze Neusiedler Polacy: złoty Michał Burczyński (AZS UWM Olsztyn), srebrny Adam Baranowski (Juvenia Olsztyn) i brązowy Łukasz Zakrzewski (MKŻ Mikołajki). Zamachy terrorystyczne z 11 września 2001 roku to "wielkie fałszerstwo" mające na celu usprawiedliwienie wojny z terroryzmem prowadzonej przez USA - stwierdził w sobotę prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad. Kraje należące do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) zgodziły się w poniedziałek, by do organizacji przystąpiły Słowenia, Estonia i Izrael. Oficjalne ceremonia przyjęcia przez Radę OECD odbędzie się 27 maja w Paryżu.Rada Europy zażądała od Szwajcarii zniesienia zakazu budowy minaretów tak szybko, jak to tylko możliwe. Zakaz uznano za "dyskryminujący". Na okres przejściowy RE zaleca Szwajcarom wprowadzenie moratorium na stosowanie owego zakazu. Desygnowana na komisarz ds. pomocy humanitarnej dotychczasowa minister spraw zagranicznych Bułgarii Rumiana Żelewa odpierała we wtorek na swoim przesłuchaniu w Parlamencie Europejskim zarzuty o ukrywanie powiązań biznesowych i składanie fałszywych deklaracji finansowych. Nasza planeta traci zbyt dużo gatunków zwierząt i roślin - alarmują autorzy raportu ONZ opartego na analizie około 500 recenzowanych artykułów naukowych. Gatunki znikają zanim jeszcze naukowcy zdążą je dokładnie zbadać i poznać.

Puchar Narodów Afryki Autobus z piłkarzami Togo ostrzelany!


Wiceprezes federacji piłkarskiej Togo Gabriel Ameyi wyjaśnił, że ranni to środkowy obrońca Serge Akakpo i rezerwowy bramkarz Obilale Kossi. Najlepszy zawodnik drużyny - Emmanuel Adebayor z Manchesteru City, nie został postrzelony.

Król pop śpiewa po śmierci


W poniedziałek nad ranem na stronie Michaela Jacksona pojawił się nowy utwór. "This Is It", bo tak się nazywa, jest pierwszą piosenką wydaną po śmierci artysty.

Groził Eltonowi, trafił za kraty


Mężczyzna, który groził w internecie muzykowi Eltonowi Johnowi, trafił za kratki - poinformowały w czwartek władze USA. 65-letniemu Nealowi Horsleyowi z Georgii (na południu Stanów) stawia się zarzuty zniesławienia i rozpowszechniania gróźb terrorystycznych.

Gazprom wznawia dostawy gazu na Białoruś


Gazprom podjął decyzję o wznowieniu dostaw gazu na Białoruś w pełnym wymiarze po całkowitej spłacie długu przez stronę białoruską - powiadomiła rzeczniczka Kremla Natalia Timakowa. Według Moskwy dług ten wynosił ok. 192 mln dolarów.

Policja prowadzi śledztwo przeciwko Bettiniemu


Włoska policja prowadzi dochodzenie przeciwko byłemu mistrzowi olimpijskiemu w kolarstwie szosowym Paolo Bettiniemu, którego podejrzewa o unikanie płacenia podatków. Jak wynika z policyjnych źródeł, chodzi o prawie 11 milionów euro.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego