Lotto: wylosowano szczęśliwą "szóstkę"


Dziś odbyło się losowanie Lotto (starego Dużego Lotka) - najpopularniejszej gry liczbowej w Polsce.

Grzegorz Panfil awansował do 1/8 finału, a Dawid Olejniczak odpadł w pierwszej rundzie challengera ATP na kortach ziemnych w Ostrawie (z pulą nagród 42,5 tys. euro). Inni polscy tenisiści Tomasz Bednarek i Mateusz Kowalczyk osiągnęli ćwierćfinał w deblu. Trwa dochodzenie w sprawie niedoszłego zamachu terrorystycznego na nowojorskim Times Square, ale w Kongresie ustawodawcy krytykują rząd, że wcześniej nie wykrył planów sprawcy. Bada się powiązania podejrzanego Faisala Shahzada z talibami w Pakistanie. Polska była pierwszym sojusznikiem politycznym Adolfa Hitlera, a Józef Stalin nie miał wyjścia i musiał zapewnić bezpieczeństwo Rosji...22-letni Polak mieszkający w Lancashire został oskarżony o zabicie mężczyzny od którego wynajmował mieszkanie. Powodem był spór o zaległy czynsz - donosi BBC. W 16. kolejce spotkań Unibet 1. ligi Sandecja Nowy Sącz pokonała GKS Katowice 1:0. Gospodarze są więc nadal niepokonani na własnym boisku. Zapraszamy na relację LIVE z pozostałych meczów w INTERIA.PL Koński kierat to przeżytek. Teraz rumaki używają sztucznych bieżni. I to nie do pracy, a do ćwiczeń.

Wielki Zderzacz Hadronów będzie miał okazję ponownie udowodnić swą wielkość. We wtorek rano pod Genewą rozpoczną się próby zderzenie protonów z energią ok. 7 TeV. Zderzeń z taką energią nie wykonywano jeszcze nigdzie na świecie.

Pod zarzutem próby wymuszenia pieniędzy aresztowano w Rzymie czterech karabinierów, którzy szantażowali przewodniczącego władz regionu Lacjum Piero Marrazzo nagraniem, przedstawiającym go w sytuacji intymnej - podały włoskie media. Massimo Moratti, prezes Interu Mediolan, zapowiedział, że Diego Milito nie odejdzie z klubu tak łatwo jak Jose Mourinho.

Szefowa tymczasowego rządu w Kirgistanie Roza Otunbajewa powiedziała, że amerykańska baza lotnicza pozostanie w jej kraju. Zdementowała tym samym sugestie o możliwym zamknięciu bazy. Po spotkaniu w Warszawie z Andżeliką Borys Lech Kaczyński wyraził solidarność z polską mniejszością na Białorusi i wezwał UE do zajęcia podobnej postawy. W Brukseli szefowie dyplomacji "27" na razie nie zapowiedzieli sankcji przeciwko reżimowi w Mińsku. Aktualny mistrz Polski w jeździe na żużlu, Falubaz Zielona Góra, skompletował skład na nowy sezon. Kontrakty podpisali: Piotr Protasiewicz, Rafał Dobrucki, juniorzy Patryk Dudek i Łukasz Sówka. Na zasadzie wypożyczenia z Włókniarza Częstochowa do drużyny dołączy Amerykanin Greg Hancock.Monika Soćko zdobyła w czwartek w chorwackiej Rijece brązowy medal 11. mistrzostw Europy w szachach. To pierwsze trofeum w historii startów Polek w tej imprezie. Matka waży 240 kilogramów, dziecko ułamek tego. Urodziło się przez cesarskie cięcie, inna metoda była zbyt ryzykowna. - Dwie pielęgniarki podtrzymywały jej brzuch, dwóch lekarzy przeprowadzało operację, a dwie kolejne pielęgniarki pomagały - mówi lekarz, który prowadził operację. Do starć policji z demonstrantami doszło w Atenach, gdzie przed parlamentem zebrali się przeciwnicy działań oszczędnościowych rządu. Policja użyła gazów łzawiących i granatów ogłuszających, by rozproszyć ludzi obrzucających ją kamieniami.

Prawicowa prasa w USA: obalenie muru to zasługa Reagana


Zastanawiając się w 20. rocznicę rozebrania muru berlińskiego nad przyczynami upadku komunizmu, prawicowe media w USA podkreślają zasługi amerykańskiej polityki powstrzymywania ZSRR, a zwłaszcza jej końcowej fazy w czasie rządów prezydenta Ronalda Reagana.

Szefowa unijnej dyplomacji będzie miała zastępców


Szefowie MSZ państw sprawujących rotacyjną prezydencję w UE mają zastępować obarczoną zbyt wieloma obowiązkami szefową unijnej dyplomacji Catherine Ashton zarówno w debatach w PE, jak i reprezentować ją na świecie - ujawniły wysokie źródła UE.

Turniej WTA w Birmingham: Na Li i Szarapowa w finale


Dwie najwyżej rozstawione tenisistki - Chinka Na Li i Rosjanka Maria Szarapowa - zagrają w niedzielę w finale turnieju WTA na trawiastych kortach w Birmingham (pula nagród 220 tys. dolarów).

Polański będzie się odwoływał


Adwokaci Romana Polańskiego zapowiedzieli, że odwołają się od werdyktu Federalnego Sądu Karnego w Bellinzonie, który odrzucił wniosek reżysera o zwolnienie go z aresztu za kaucją. Obrońcy twierdzą również, że pobyt za kratkami może zrujnować najnowszy film Polańskiego.

Australian Open: Radwańska przegrała ze Schiavone


Rozstawiona z numerem dziesiątym Agnieszka Radwańska odpadła w trzeciej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open (z pulą nagród 22,14 mln dol. austral.). W sobotę polska tenisistka przegrała walkę o awans do 1/8 finału z Włoszka Francescą Schiavone (nr 17.) 2:6, 2:6.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego