FTSE hits 14-month closing high, miners lead


Britain's top share index hit its highest closing level in more than 14 months on Monday as a weaker dollar sparked a rally in metals prices and some upbeat U.S. data lifted market sentiment.

Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, wprowadzający nowy sposób wynagradzania członków Rady BFG. Zamiast wynagrodzeń za udział w posiedzeniach mają oni otrzymywać wynagrodzenie miesięczne. Organizacje walczące o prawa imigrantów w USA krytykują prezydenta Baracka Obamę za to, że w orędziu o stanie państwa wygłoszonym w Kongresie, niewiele miejsca poświęcił reformie imigracyjnej. Germany's BMW AG, the world's largest maker of luxury vehicles, will supply more than 240,000 diesel engines to a green-economy start-up planning to build fuel efficient police cars, officials said on Monday.Brytyjska waluta zyskała po tym, jak Bank of America ogłosił, że ma zamiar oddać użyczone mu środki w ramach pomocy publicznej. Ministerstwo Skarbu Państwa chce zwiększyć liczbę akcji PGE na stołecznej giełdzie. Skarb planuje sprzedać 24 proc. swoich udziałów w Polskiej Grupie Energetycznej - zapowiedział w "Rzeczpospolitej" wiceminister skarbu, Jan Bury. Ministerstwo ma zamiar zostawić sobie jedynie pakiet kontrolny. Piątkowa sesja jest jak na razie odwrotnością tego, co obserwowaliśmy w czwartek. Złoty sukcesywnie odrabia straty, czemu sprzyja poprawa nastrojów na światowych giełdach.

Wczorajszą sesję amerykańskie giełdy rozpoczęły od solidnych spadków, jednak w dalszej części notowań straty te zostały ograniczone, a indeksy zakończył dzień na niewielkich minusach. Indeks Dow Jones zniżkował o 0,51%, S&P 500 o 0,21%, a technologiczny Nasdaq stracił 0,08%. Wczoraj swoje wystąpienie przed amerykańskim Kongresem kontynuował B. Bernanke. Szef Fed odniósł się m.in. do kondycji gospodarki USA stwierdzając, że jednym z najpoważniejszych skutków kryzysu będzie długotrwałe bezrobocie.

Reforma kolejowa sprzed 10 lat nie przyniosła spodziewanych rezultatów, jej autorzy powinni "posypać sobie głowy popiołem" - uważa wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt. Za czasów tzw. komuny Polacy kombinowali, jak dostać się do Szwecji na kajaku. Dzisiaj nie ma problemów z przeprawą, ale chętnych do wyprawy na drugą stronę Bałtyku wyraźnie ubyło. Ten kraj wciąż jednak jest bogaty i można tam nieźle zarobić.

Prawo i Sprawiedliwość może stracić pieniądze na eurokampanię - pisze"Dziennik". Gazeta informuje, że Fundacja imienia Stefana Batorego ma zastrzeżenia do sprawozdań wyborczych PiS, SLD - UP i Centrolewicy. Według "Dziennika", podstawowy zarzut to brak faktur za wynajem biur, które były wykorzystywane przez sztaby w ostatniej kampanii do PE. Po wyraźnych zwyżkach w poniedziałek, we wtorek główne indeksy nowojorskiej giełdy nieznacznie zniżkowały. Na notowaniach zaciążyły przede wszystkim rozczarowujące doniesienia o stanie amerykańskiej gospodarki. Polacy nie do końca mają świadomość, że pieniądze państwowe, to te, które sami wpłacają w postaci podatków. Kiedy to sobie uświadamiają - mniej szczodrze są skłonni rozdawać je np. na pomoc dla powodzian - wynika z sondażu przeprowadzonego na zlecenie "Rzeczpospolitej".Komisarz UE ds. usług finansowych Michel Barnier zapowiedział w poniedziałek, że w czerwcu Komisja Europejska przedstawi propozycje dalszych regulacji agencji ratingowych, obarczanych częścią odpowiedzialności za kryzys finansowy i spadek zaufania do euro. Cztery dni po przerwanym strajku pilotów niemiecka Lufthansa wróciła w piątek do obsługiwania wszystkich 1800 połączeń zgodnie z rozkładem lotów - poinformował rzecznik tych linii. Handel we wczorajszym dniu, odzwierciedlał w pewnym sensie publikowane dane makroekonomiczne. Te natomiast były mieszane - odnotowano poprawę na rynku nieruchomości oraz pogorszenie zaufania konsumentów. Dolar umocnił się względem euro, jednak stracił wobec jena.

RWE może wycofać się z przejęcia Enei?


Przejęcie Enei przez niemiecki koncern energetyczny RWE może nie dojść do skutku, ponieważ żądania finansowe polskiego rządu są za wysokie. Procedura sprzedaży może zostać ponownie otwarta dla innych oferentów - napisał w środę niemiecki dziennik Handellsblatt na swoich stronach internetowych.

Rostowski: Nie wierzę w spowolnienie!


Wszystkie prognozy na 2011 rok są obarczone dużym ryzykiem błędu - twierdzi Jacek Rostowski. Minister finansów w wywiadzie dla RMF FM sceptycznie odnosi się do najnowszych prognoz NBP.

Niekorzystne perspektywy


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, ale tym razem bardziej ucierpiały akcje małych i średnich spółek. Takie zachowanie należy interpretuję jako słabość strony popytowej, co więcej perspektywy na przyszłość nie rysują się korzystnie.

Kurs waluty z jednego dnia


Faktury wystawione w obcej walucie wymagają zastosowania właściwego kursu przeliczeniowego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami jest on inny na potrzeby podatku dochodowego i inny dla celów VAT.

Zysk netto NWR powyżej oczekiwań


New World Resources miał w czwartym kwartale 2009 roku 7,5 mln euro zysku netto - podała spółka w raporcie kwartalnym. Konsensus PAP zakładał zysk netto na poziomie 6,1 mln euro.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego