Powyżej 2400 pkt.


Byki wykorzystały wczorajsze dobre nastroje panujące na warszawskim parkiecie i indeks WIG20 zwyżkując o 1,43% notuje obecnie wartość 2405 pkt.

Nafta Polska, która prowadzi prywatyzację Zakładów Azotowych w Tarnowie i Kędzierzynie, nie przyjęła ofert zakupu tych spółek od niemieckiej grupy PCC - wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Od stycznia nie będzie już można odliczać 22 procent VAT od paliw do pojazdów z "kratką". Jak informuje "Puls Biznesu", budżet państwa solidnie na tym zarobi. Skala zmian indeksów mogłaby wskazywać na nikłe znaczenie dzisiejszej sesji. Jednak wysokie obroty wskazują, że rozegrała się batalia o utrzymanie wsparcia dla WIG20, uważają analitycy.Alatus, spółka zależna Asseco Poland, wygrała przetarg w ZUS na opiekę serwisową nad oprogramowaniem Tuxedo. Od początku roku ZUS zaciągnął 3,1 mld zł kredytu, a do końca roku kwota ta może urosnąć do 5,5 mld zł - poinformowała wiceprezes ZUS Mirosława Boryczko. Jej zdaniem, wpływ do kasy Funduszu w całym roku wyniesie 142 mld zł, w tym wpływ ze składek 87,7 mld zł. Na terenach dotkniętych powodzią trwa wypłacanie poszkodowanym zasiłków celowych do 6 tys. zł. Dociera tam także żywność, środki czystości i pasza dla zwierząt, które są na bieżąco dystrybuowane.

Osiągnięcie w tym roku wzrostu PKB na poziomie 3,5 proc. wydaje się być realne, zaś w 2011 roku, jeśli nie dojdzie do gwałtownych zaburzeń na rynkach finansowych, może być on jeszcze wyższy - twierdzi minister finansów Jacek Rostowski.

Cel inflacyjny może być osiągnięty później niż oczekiwał NBP, ale nie ma zagrożeń dla inflacji - powiedział dziennikarzom prezes NBP Sławomir Skrzypek. Niedźwiedzie nadal nie dają o sobie zapomnieć. Inwestorzy wyprzedawaną akcje w wyniku pogorszenia klimatu inwestycyjnego na głównych parkietach. Głównym zapalnikiem okazały się dane makro ze Stanów.

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów jest szczególnym rodzajem dostawy, która uprawnia do zastosowania stawki 0%. W ustawie o VAT w art. 42, szczegółowo wymienione zostały warunki umożliwiające zastosowanie obniżonej stawki VAT dla WDT. Kurs praw do akcji spółki Komfort-Klima, świadczącej usługi instalacji klimatyzacyjnych i wentylacyjnych, wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na rynku NewConnect o 8 proc. do 1,08 zł. W poniedziałek po południu główne indeksy warszawskiej giełdy notowały spore wzrosty. Analitycy oceniają, że jest to efekt dobrych nastrojów na światowych rynkach. Ich zdaniem, sytuacja na warszawskim parkiecie nadal będzie zależna od wydarzeń na świecie.Końcówka poprzedniego tygodnia upłynęła pod znakiem zaniepokojenia wywołanego kłopotami Dubai World. Początek tego tygodnia również będzie stał pod tym samym znakiem. Inwestorzy powinni odetchnąć z ulgą po deklaracji Zjednoczonych Emiratów Arabskich, że zostanie zapewnione wsparcie bankom mogących mieć problemy w związku z wstrzymaniem spłaty obligacji przez Dubai World. Środa była kolejnym dniem, kiedy to dolar nieznacznie tracił na sile. Dziś od rana trend ten zdaje się być kontynuowany. Wśród inwestorów odżyły nadzieję na globalne ożywienie, a to za sprawą pogłosek, o wzroście Chińskiego eksportu w maju. Zysk netto grupy Kredyt Banku w czwartym kwartale 2009 roku spadł do 20,1 mln zł z 64,6 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w komunikacie. Zysk banku okazał się poniżej oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 34 mln zł.

Chrysler aby przetrwać, poprawia relacje z dostawcami


Chrysler, którego stosunki z dostawcami były oceniane jako najgorsze w branży, próbuje zabiegać o względy producentów części po to, by mieć dostęp do lepszej technologii i odrobić 58-procentowy spadek sprzedaży w USA od 2004 r.

W. Brytania: produkcja elektrycznego Nissana


Pierwszy wielkoseryjny samochód osobowy z napędem elektrycznym będzie produkowany w Anglii. Japoński koncern Nissan zapowiedział rozbudowę swoich zakładów w Sunderland, gdzie umieści montownię modelu Leaf, czyli liść.

Gracja rozsadzi euro, a potem Unię?


W greckim kryzysie, z którym ma do czynienia eurostrefa, chodzi o znacznie więcej niż o wyłożenie pieniędzy na kraj, który prowadził złą gospodarkę. Stawką jest utrzymanie modelu integracji europejskiej - ocenia publicysta "Financial Times" Gideon Rachman.

Czy UE zaryzykuje zmianę traktatu i czy tylko dla eurolandu?


Czy Europa, na co naciska Berlin, podejmie kolejną drogę przez mękę w kierunku zmiany traktatu UE, by zaostrzyć dyscyplinę budżetową? Politycy są sceptyczni, Londyn z góry mówi "nie", a dla Polski najważniejsze jest, by jakiekolwiek zmiany nie prowadziły do Europy dwóch prędkości.

MF uplasowało euroobligacje za 910 mln euro


Ministerstwo Finansów uplasowało obligacje 10- i 15-letnie o wartości 910 mln euro - podał resort finansów w komunikacie.

nasze gabinet organizuje holender szkoły i wycieczki na rzecz dzieci plus grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne także zioło szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na nasze kancelaria organizuje gówno szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych.

jednodniowe wycieczki szkolne

Zorganizowane na mocy nasze kancelaria wycieczki szkolne dodatkowo marihuana szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół plus wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe również tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus zioło szkoły na każdą środki pieniężne również w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego zorganizowanie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem dodatkowo zainteresowaniem nauczycieli dodatkowo pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze sekretariat zorganizuje udane wycieczki szkolne także marihuana szkoły na każdą fundusze oraz w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego